Piec do sauny jednofazowy to rodzaj pieca, który wymaga jednej fazy napięcia elektrycznego do swojego działania. W większości domów i mniejszych obiektów, instalacje elektryczne pracują na jednej fazie. Piec jednofazowy jest odpowiedni do mniejszych saun o niewielkiej powierzchni, gdzie nie potrzeba dużej mocy (nie przekraczającej 5kW).

Przedstawimy więc tu kilka modeli pieców jednofazowych dostępnych w repertuarze producentów Harvia i Huum.

Harvia Vega

Harvia Vega to seria popularnych jednofazowych pieców, które charakteryzują się nie tylko kompaktowym rozmiarem, ale także prostotą i łatwością obsługi. Modele z serii Vega są dostępne w różnych mocach, w tym również 4,5 kW. Piec za sprawą panelu sterowania pozwala regulować temperaturę, co pozwala na precyzyjne dostosowanie parametrów saunowania. Harvia Vega stanowi więc ekonomiczny wybór dla małych saun.

Huum Drop

Huum Drop również może być jednofazowym piecem o nowoczesnym i minimalistycznym designie. Piec jest dostępny w wersjach o różnej mocy, wyróżniamy tu więc modele  4,5 kW, 6 kW i 9 kW, co pozwala na dopasowanie mocy do wielkości sauny. Jego prosty, lecz elegancki wygląd sprawia, że doskonale komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrz sauny.

Huum Cliff

Ten z kolei jednofazowy piec jest dostępny również w cienkiej naściennej wersji mini. Został on zaprojektowany z myślą o prostocie i wydajności. Huum Cliff  wyposażony jest w obudowę ochronną grzałek oraz wewnętrzny kanał powietrzny, który przyspiesza proces nagrzewania o 25%.. Piec ten sprawdzi się idealnie w małych saunach domowych.

Pamiętaj, że wybierając piec do sauny z możliwością przyłączenia jednofazowego, należy upewnić się, że dostępne napięcie elektryczne w naszym obiekcie jest odpowiednie do zasilania pieca. Ponadto, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, bezpieczeństwo oraz funkcje dodatkowe, które mogą wpłynąć na komfort korzystania z sauny. Odpowiedni piec jednofazowy pozwoli cieszyć się przyjemnymi i relaksującymi chwilami w zaciszu sauny.

Greg O

Dzień dobry,

W dniach 12-16 czerwca przebywamy na szkoleniu.

Prosimy o kierowanie zapytań droga mailową pod adresem biuro@alesauna.pl
 
Zamówienia złożone w tym czasie zostaną zrealizowane 17.06.