Wyświetlanie 1–18 z 37 wyników

Piece do saun opalane drewnem

Saunowanie od wieków stanowi część życia wielu europejskich narodów. Pierwsze ślady tego rytuału pochodzą między innymi od starożytnych Finów i dziś również kojarzona jest z mieszkańcami Północy. Zasada działania sauny jest prosta, tutaj niewiele się zmieniło. Do pieca wkłada się drewno, które pod wpływem temperatury rozpala się i rozgrzewa pomieszczenie. Użytkownik może sterować temperaturą i wilgotnością poprzez regulację ilości drewna w piecu, a także wskutek wlewania wody na kamienie. Sauna opalana drewnem ma swoje zalety – jest bardziej naturalna niż elektroniczna, a zapach palonego drewna przywodzi na myśl miłe skojarzenia; ponadto nieocenione są efekty zdrowotne kąpieli parowych.

W powietrzu unosi się aromatyczna para o relaksujących właściwościach, który można poczuć tylko w saunie opalanej drewnem. Kojący zapach wypełnia całą saunę, wyczuwalny jest niedługo po włożeniu drewna do pieca. Wraz z rozwijającym się ciepłym powietrzem klimat sauny staje się jeszcze bardziej relaksujący. Bez wątpienia kojący zapach i ciepło palącego się drewna w saunie jest czymś, co może pomóc zrelaksować i odprężyć się po długim dniu pracy.

Efekt ten osiągniemy przy pomocy rozmaitych modeli pieców do saun opalanych drewnem, które różnią się przede wszystkim rozmiarem. Jedne są średnich gabarytów, inne – z ogromną ilością kamieni, ważących nawet 120 kg – większych. Łatwo więc dopasujesz produkt do rozmiaru sauny. Wszystkie propozycje łączy solidność wykonania i estetyczne wykończenie. Nie tylko więc spełniają swoje funkcje, ale poza tym dobrze wyglądają, przydając miejscu jeszcze przyjemniejszego klimatu. Wśród oferowanych pieców godny uwagi jest między innymi Harvia Pro 20 Duo WK200SLUX – będący zarówno piecem, jak i kominkiem – czy też bardziej kompaktowy, zatem idealny do mniejszych saun, model Harvia M1 WKM11.