Kamienie do sauny

Kamień to prosta rzecz, ale może spełniać wiele bardzo różnych funkcji. Bez niego rozwój człowieka nie nastąpiłby tak szybko. Z tego surowca wytwarzał bowiem broń oraz narzędzia rolnicze. Ich szczątki archeologowie znajdują dzisiaj w rozmaitych zakątkach świata. Wśród znalezisk są także te, które służyły niegdyś ludziom do korzystania z pierwszych saun. Stanowią więc dowód, że saunowanie nie stało się modne niedawno, lecz kultywowano je przed setkami lat. Niegdyś robiono to między innymi po to, by się ogrzać. Dzisiaj korzystamy z saun przede wszystkim dlatego, żeby poprawić zarówno kondycję fizyczną, jak i psychiczną. 

Podobnie jak dawniejsi ludzie również i my wykorzystujemy do tego kamieni. Pomagają one utrzymać ciepło wydobywające się z pieca – zarówno napędzanego paliwem drzewnym, jak i zasilanego prądem. Ponadto, gdy poleje się je wodą, w połączeniu z suchym powietrzem powstaje para nadająca saunie charakterystyczny klimat.

Oczywiście nie każdy kamień się do tego nadaje. Źle dobrane mogą przynieść więcej szkód niż pożytku – o odprężeniu nawet nie wspominając. Dlatego istotne jest, by zaopatrzyć saunę w odpowiednie kamienie, które dostępne są także w naszym sklepie internetowym. Istotne jest tu między innymi to, by dobrze odparowywały wilgoć.

Proponujemy je w różnorodnych kształtach i kolorach: są więc zaokrąglone i bardziej nieregularne, a także białe, czerwone, srebrzyste czy niemal czarne. Dobrze wyglądają – przywołując na myśl piękną surową Naturę. Wszystkie są trwałe i dobrze trzymają ciepło. Dotyczy to między innymi diabazu i oliwinu, czyli skał magmowych popularnie wykorzystywanych jako kamienie grzejne do saun.

Dzień dobry,

W dniach 12-16 czerwca przebywamy na szkoleniu.

Prosimy o kierowanie zapytań droga mailową pod adresem biuro@alesauna.pl
 
Zamówienia złożone w tym czasie zostaną zrealizowane 17.06.