Klepsydry do sauny

Klepsydra to tradycyjny instrument do pomiaru czasu, obecnie wyparty przez zegarki mechaniczne czy elektroniczne. Jakkolwiek można ją z powodzeniem wykorzystać również w saunie. W ten sposób nawiązuje się do wieloletniej (a nawet wielowiekowej) historii spędzania czasu w łaźni parowej. Jest to po prostu niewielki pojemnik wypełniony piaskiem lub drobnymi kulkami, który pozwala na dokładne odmierzenie czasu saunowania.

Klepsydra do sauny pozwala na dokładne odmierzenie czasu, co jest istotne z jednej strony w celu uniknięcia przegrzania organizmu, z drugiej – spędzenia w niej akurat tyle czasu, by było to korzystne dla zdrowia. Poza tym pomaga też w kontrolowaniu czasu trwania różnych cykli saunowania (najlepiej przynajmniej dwóch), składających się z faz: nagrzewania ciała, schładzania go, oraz odpoczynku.

Istnieją rozmaite typy klepsydr do sauny, różniące się od siebie wielkością, kształtem czy też kolorem piasku. Oferowane przez nas produkty wykonywane zostają z materiałów odpornych na temperaturę, co zapewnia długą żywotność wyrobu i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzień dobry,

W dniach 12-16 czerwca przebywamy na szkoleniu.

Prosimy o kierowanie zapytań droga mailową pod adresem biuro@alesauna.pl
 
Zamówienia złożone w tym czasie zostaną zrealizowane 17.06.