sauna na wymiar

Na zakup sauny decyduje się coraz więcej klientów indywidualnych i biznesowych. To wybór dla świadomych osób, które chcą jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie i codzienne samopoczucie. Starannie dobrana sauna to nie tylko walory zdrowotne, ale również możliwość wyjątkowego relaksu. Klienci biznesowi zwracają uwagę na to, że umieszczenie sauny w apartamencie lub domu podnosi jego wartość w kontekście sprzedaży lub wynajmu.

Sauna na wymiar czy sklepowa?

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić dostępne możliwości. Standardowo można wybrać model sklepowy produkowany seryjnie lub też zdecydować się na inwestycję w saunę na wymiar, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb użytkowników. Pod względem jakości wykonania, funkcjonalności, estetyki i wytrzymałości eksploatacyjnej, zdecydowanie lepsza jest sauna szyta na miarę. Jednocześnie kupujący powinien wówczas liczyć się z większą inwestycją. Jej wysokość uzależniona jest przede wszystkim od metody budowy sauny, wykorzystywanego w niej sprzętu oraz rozmiarów.

Z perspektywy lat okazuje się jednak, że warto ponieść większą inwestycję i kupić profesjonalną saunę na wymiar. Choć początkowy koszt jest większy, to jednak zwraca się on w ciągu kolejnych lat. Sauny sklepowe bardzo szybko ulegają deformacji i są droższe w eksploatacji m.in. ze względu na brak warstwy izolacyjnej lub jej śladowe ilości.

Dlaczego warto postawić na saunę na wymiar?

Zdecydowanie rekomendujemy zakup sauny na wymiar. Przede wszystkim rozwiązanie to będzie w pełni dopasowane do potrzeb użytkowników pod względem funkcjonalności, jak i pod kątem dostępnej przestrzeni użytkowej. Klient jest zaangażowany w proces zakupowy i dobiera wspólnie ze specjalistą elementy wykończenia, rodzaj pieca i inne detale. Następnie zgodnie z projektem sauna jest budowana i montowana w miejscu przeznaczenia. Pod uwagę brane są m.in. nierówności terenu i inne czynniki zewnętrzne. Przy zakupie gotowca ze sklepu może okazać się, że montaż sauny w miejscu przeznaczenia będzie utrudniony, a nawet niemożliwy.

Kolejnym aspektem jest dostosowanie sauny do stylistyki innych budynków na działce. Specjaliści zaprojektują wykończenie w taki sposób, aby sauna harmonijnie wpisywała się w estetykę innych budynków i stała się integralną częścią kompozycji. Oczywiście sauny budowane na zamówienie powstają z lepszych materiałów i mają lepszą izolację. Dzięki temu użytkowanie konstrukcji jest mniej kosztowne, a sama sauna cechuje się większą wytrzymałością eksploatacyjną. To zakup, który zapewni komfort użytkowania na lata. Niestety tego samego nie można powiedzieć o modelach sklepowych, które charakteryzują się dużo niższą jakością wykonania.

AleSauna