sauna szkieletowa

Sauny ogrodowe cieszą się rosnącą popularnością. Wybierane są zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy i obiekty turystyczne. Pozwalają na kreatywne zorganizowanie czasu wolnego dla gości hotelowych, kiedy pogoda nie dopisuje, czy też na codzienny relaks w przydomowych warunkach. Korzystanie z nich przekłada się również na korzyści zdrowotne. Wśród dostępnych na rynku propozycji znajdziemy tańsze sauny beczkowe oraz droższe budowane w technice szkieletowej. Dlaczego te drugie będą lepszym wyborem?

Tańsze nie znaczy lepsze

Choć nie zawsze sprawdza się zależność, że niższa cena to gorszy produkt, o tyle przy wyborze saun ma to duże znaczenie. Klientów często kuszą sauny ogrodowe w postaci klasycznej beczki, które są tańsze w produkcji i montażu. Kupując je, mamy wrażenie, że sporo zaoszczędziliśmy – korzyść jest jednak pozorna. Takie sauny zazwyczaj tracą swoje właściwości już po 2-4 latach i wymagają kosztownych napraw, a w skrajnych przypadkach nawet wymiany. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma brak izolacji w tego typu projektach. Skutkuje to tym, że drewno najpierw wilgotnieje, a następnie zamarza w trakcie zimy.

W trakcie kolejnego użytkowania znowu się nagrzewa i proces ten powtarza się wielokrotnie. Podczas niego drewno pracuje i dochodzi do rozszczelnień. W tanich saunach może dochodzić też do wycieków żywicy. Sauny beczki tracą swoje właściwości i pozornie tańszy zakup okazuje się droższą i wadliwą inwestycją. Wpływa to nie tylko na efektywność wykorzystania sauny, ale także komfort użytkowników i estetykę konstrukcji.

Typowy problem sauny beczki – rozszczelnienia

Sauny w technice szkieletowej jako doskonała alternatywa

Doskonałym wyborem w takiej sytuacji okazuje się sauna budowana w technice szkieletowej. Jej dużym atutem jest solidność wykonania, a także uwzględnienie izolacji. Grubość tej ostatniej dostosowywana jest do projektu i potrzeb klientów. Starannie wykonane sauny szkieletowe gwarantują funkcjonalność nawet przez kilkanaście lat bez potrzeby inwestowania środków w drogie remonty. Ponadto w ich przypadku minimalizuje się ryzyko występowania rozszczelnień. Choć koszt początkowy jest wyższy niż w przypadku zakupu sauny beczki, to jednak masz pewność, że inwestujesz w solidną konstrukcję na lata.

AleSauna