sauna fińska

Dlaczego warto mieć własną saunę ogrodową? Korzystanie z sauny oznacza zdrowotne kąpiele, dzięki którym można zahartować organizm, oczyścić go z toksyn, rozładować stres, rozluźnić mięśnie, a przy okazji wypocząć.

Być może budowa własnej sauny ogrodowej jest Twoim marzeniem? Pamiętaj, że wysoka inflacja już teraz zaczyna windować ceny wszelkich dóbr luksusowych.

Zakup sauny ogrodowej w czasie inflacji – czy to dobry pomysł?

Kryzys wywołany przez koronawirusa i wojnę na Ukrainie skutkuje potężnym wzrostem inflacji na świecie, a szczególnie w Polsce.

W czasach spadającej wartości pieniądza inwestowanie w dobra luksusowe i trwałe inwestycje to jeden z najlepszych sposobów na ratowanie swoich oszczędności. Rosnąca inflacja powinna popychać do inwestowania gotówki w dobra realne, a nie do odkładania pieniędzy na koncie lub w przysłowiowej „skarpecie” – w czasie inflacji maleje ich wartość nabywcza.

Trend ten jest widoczny w badaniach ekonomistów. W ostatnich miesiącach wzrosło zainteresowanie inwestycjami w  kruszce i dobra luksusowe. Od lat za najlepszy sposób radzenia sobie z inflacją uchodzi zakup nieruchomości.

Inflacja zachęca też do realizacji marzeń, na które długo odkładaliśmy pieniądze. Im dłużej siła nabywcza pieniądza będzie maleć, tym więcej trzeba będzie zapłacić za określone produkty, usługi. Nie warto zatem zwlekać! Oszczędności przetrzymywane na koncie w czasie inflacji po prostu tracą na wartości.

Własna sauna ogrodowa – dlaczego warto?

Sauna fińska bez wątpienia należy do dóbr luksusowych. Zbudowana na prywatnej posesji pozwoli na długie sesje relaksu z rodziną i znajomymi. Może być również inwestycją dla punktów turystycznych – sauna jako dodatkowa atrakcja hotelu, hostelu, a nawet agroturystyki będzie przyciągać kolejnych gości. 

AleSauna